Sony XR-65A90J
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
Реалізація товарів здійснюється Новою Поштою після замовлення на сайті, за авансом 200грн або 2%, як що сума вижча ніж 10 000 грн, решта накладний платіж.
Оплата частинами (до 25ти включно) це +1,8% за частину до ціни на сайті! Доставка кур'єром компанії 1-2 дні до 20кг об'єму!
Товар новий та опломбований, в повній комплектації від виробника, гарантія 2 роки
Sony XR-65A90J – Технічні характеристики
Що | OLED-телевізор Ultra HD |
---|---|
Розмір екрану | 65 дюймів (164 см), плоский |
Підключення | 4x HDMI (2x v2.1 48 Гбіт/с, 2x v2.0, ARC/eARC, ALLM, HFR, VRR після оновлення мікропрограми), 1x композитне відео, 1x стерео міні-роз’єм, 1x оптичний цифровий вихід, 1x центральний динамік, 3x USB, 1x навушники, 3x антена, Bluetooth 4.2 |
Додатково | HDR10, HLG, Dolby Vision, Dolby Atmos, вбудований WiFi (802.11ac), Google TV (10), Chromecast, Airplay 2, медіаплеєр USB/DLNA, DVB-T2/C/S2, слот CI+, голосове керування, Когнітивний процесор XR |
Розміри | 1502 x 834 x 317 мм (включно з опорою) |
вага | 22,5 кг (без ноги) |
Споживання | SDR 138 (G) / HDR 156 Вт (G) |
MSRP | 3700 євро |
Sony XR-65A90J – Дизайн
65-дюймовий OLED-телевізор має особливо вражаючий зовнішній вигляд. Панель вафельна, весь профіль, включаючи задній модуль, товщиною 4 см. У порівнянні з A9 він майже на 2 см стрункіший.
Титановий чорний тонкий металевий край є приємною деталлю, задня частина прикрашена візерунком у вертикальну смужку. Оздоблення добре.
Ніжки серії A90J, що входять в комплект поставки, можна встановити в двох положеннях. У стандартному положенні пристрій ледь на кілька міліметрів височіє над корпусом. І зверніть увагу, ноги стирчать зліва і справа біля телевізора. Якщо поміняти ніжки, вони піднімають телевізор трохи менше ніж на 7 см, щоб залишилося місце для звукової панелі.
Sony XR-65A90J – підключення
A90J оснащено чотирма роз’ємами HDMI, двома HDMI 2.0 і двома HDMI 2.1. Останні мають максимальну пропускну здатність 48 Гбіт/с. Які функції HDMI 2.1 можна знайти? Для геймерів вони оснащені ALLM і підтримкою 4K120.
Sony також пропонує VRR, але для цього потрібне оновлення мікропрограми (дата невідома). І, нарешті, є підтримка eARC. Якщо ви бажаєте підтримувати 4K120, вам потрібно перемкнути вхід на «Розширений формат» у налаштуваннях (Канали та входи / Зовнішні входи / Формат сигналу HDMI). Ви також повинні явно активувати Dolby Vision на підключенні HDMI. І обидва варіанти є взаємовиключними, тому зверніть увагу на те, як ви налаштували телевізор.
Також є три USB-роз’єми, композитний відеовхід і стерео міні-роз’єм, а також оптичний цифровий вихід. Ті, хто слухає в навушниках, можуть використовувати їх як по дроту, так і по бездротовому зв’язку через Bluetooth. A90J також оснащений роз’ємами для динаміків, щоб ви могли підключити його до свого AVR як центральний динамік. Усі з’єднання спрямовані вбік або вниз, тому настінний монтаж не викликає проблем.
Sony XR-65A90J – Простота використання та смарт-телевізор
A90J має той самий чіпсет, який ми знайшли в XH90 2020 року. MediaTek MT5895 оснащений чотирьохядерним процесором ARM Cortex-A73, 3 ГБ оперативної пам’яті та графічним процесором Mali-G52. Цей чіпсет забезпечує чудову взаємодію з користувачем, кожна дія в інтерфейсі виконується гладко та швидко.
Ця Sony також є однією з перших моделей з новим Google TV, починаючи з версії 10, яка є наступником Android TV.
Ми вже бачили, що нове не обов’язково краще з останньою версією LG WebOS, і нам здається, що Google TV страждає від тих самих проблем. Інтерфейс все ще займає весь екран, але там, де ви могли значно персоналізувати головний екран за допомогою Android TV, ця можливість, здається, зникла з Google TV. Угорі ви можете вибрати «Головний» екран або «Програми». На головному екрані відображається обмежений вибір програм, які ви можете налаштувати.
У рядках нижче Google TV показує рекомендації з різних додатків для потокового передавання. У нашому випадку це були Prime Video, myCanal, Google Play Movies, YouTube, Viki, Molotov і Rakuten. Ми повинні розчарувати тих, хто сподівався замінити його на Netflix, наприклад, ця опція, здається, повністю зникла. Plex дійсно з’явився в списку, щойно ми його встановили. Навіть просто змінити порядок не здавалося можливим.
Невдовзі ми зробимо окремий огляд Google TV, коли у нас буде трохи більше часу, щоб оцінити новий інтерфейс.
На щастя, не змінилося: меню швидкого доступу від Sony. Ви можете налаштувати цілий ряд налаштувань за допомогою стрічки внизу екрана, а також персоналізувати цей список. Клавіша введення також показує стрічку внизу екрана, на якій ви знайдете не лише зовнішні вводи, але й програми. Цей список також можна регулювати, тому ви можете використовувати його як барбалк швидкого запуску
пульт
Пульт дистанційного керування XR-65A90J практично не змінився. Єдина зміна полягає в тому, що тепер у вас є чотири попередньо запрограмовані ярлики: YouTube, Netflix, Disney+ і Amazon Prime Video. Крім того, він залишається чудовим пультом. Тонкий пульт дистанційного керування легкий, його приємно тримати в руці, клавіші легко натискаються та дають хороший, чистий відгук. Компонування чудове, і всі важливі функції знаходяться в межах досяжності.
Матове металеве покриття підкреслює його тонкий характер. І він має підсвічування, цю функцію ми безперечно цінуємо. Датчик руху визначає, що ви тримаєте пульт дистанційного керування, і вмикає освітлення, якщо світла недостатньо.
Функції
Серія A90J оснащена подвійним ТВ-тюнером для цифрового телебачення (DVB-T2/C/S2), але має лише один слот CI+. Таким чином, перегляд і запис іншого каналу одночасно можливий лише з незашифрованими каналами. Крім Chromecast, ви також можете використовувати Apple Airplay 2. Телевізор також сумісний з Apple Homekit. Sony надала чудовий медіаплеєр, який знає, як працювати з усіма важливими форматами відео та звуку.
Цього року Sony також запускає власний потоковий сервіс: Bravia Core. Ця послуга буде доступна виключно для моделей XR. Сервіс надає доступ до бібліотеки фільмів Sony Pictures Entertainment у високій якості. Наразі сервіс працював трохи мляво, оскільки його ще офіційно не запустили. Інтерфейс також дещо обмежений, тому ми обмежилися лише оцінкою якості зображення. Ми купили фільм «Брайтберн» за один із десяти кредитів, які ви отримуєте, купуючи телевізор. Потік досяг піку на рівні близько 40 Мбіт/с в один момент, але залишався близько 24 Мбіт/с більшу частину часу. Це значно нижче 80 Мбіт/с, які може забезпечити Bravia Core, але якість зображення була чудовою.
Sony XR-65A90J – Обробка зображень
Sony використовувала назву X1 для свого процесора зображень протягом кількох років, але 2021 рік знаменує собою початок нового чіпа, Cognitive processor XR. «Когнітивний» означає намір виконувати обробку зображення так само, як люди дивляться на зображення. Функціональність AI перевіряє фокус зображення та підкреслює його. Прочитайте повний огляд нового підходу Cognitive Processor XR тут.
Звичайно, новий процесор базується на досвіді попередніх моделей. І результати не брешуть. A90J забезпечує дуже хороше деінтерлейсінг, а також швидко й надійно визначає різну частоту кадрів відео та фільму. Тому ефект муару або нерівні краї — рідкість. Тож залиште цифрову ТБ-приставку у форматі 1080i. Лише в горизонтальному біжучому тексті (так званих «тікерах») ми все ще бачимо, що вони злегка тремтять.
Шумозаглушення дуже добре, як для випадкового шуму, так і для шуму стиснення (блокування). Налаштування «низький» забезпечує чудові результати для обох налаштувань і є обов’язковим, якщо ви також хочете використовувати Reality Creation. Цей параметр забезпечує додаткову різкість, а шумозаглушення є важливим, щоб уникнути підкреслення шуму. Будьте обережні зі створенням реальності в джерелах Ultra HD, оскільки це може спричинити помилки зображення в дуже дрібних деталях. «Плавні градації» все ще є одним із найкращих, якщо не найкращим, рішенням для усунення видимих кольорових смуг у м’яких градієнтах кольорів. Виберіть «низьке» налаштування, навіть тоді більшість проблем усувається, навіть у нашій дуже складній тестовій сцені «Гри престолів», без видимого мерехтіння. Результати апскейлінгу найкращі, і ми ризикнемо сказати, що новий процесор Sony демонструє хороший підхід. Зображення виграють від обробки,
Із запровадженням Motion Clarity з минулого року Sony також має функцію вставки чорного кадру (BFI), яка регулює тривалість чорного кадру. За допомогою «Motionflow» у режимі «Користувач» встановіть «Яскравість» на 1, щоб зробити всі деталі видимими на зображеннях, що швидко рухаються. Ви можете регулювати «Податливість» на свій смак, залежно від власного смаку. Нам найкраще подобаються результати з параметром «Плавність» на 2 або лише з налаштуванням «авто». Sony має чудовий алгоритм інтерполяції руху, але ми помітили, що він усе ще залишає надто багато поштовхів, видимих на швидких панорамних зображеннях. LG, Panasonic і Philips тут трохи кращі.
Основні налаштування
Контроль зображення | Статуя | колір | Різкість / Рух |
Широкий режим: Авто 4/3 За замовчуванням: Нормальний автоматичний дисплей Середовище: Вимк. Діапазон зображення: +1 |
Режим зображення: Користувацький автоматичний режим зображення: Вимк. Датчик світла: Увімк. Яскравість: Макс. контраст: 90 Гама: -2 Відображення відтінків HDR: Градація рівня чорного: 50 Регулювання чорного: Вимк . Оптимізація контрасту: Off Peak Illumination: Center |
Колір: 50 Відтінок: 0 Температура кольору: Експерт 1 Живий колір: Вимк |
Чіткість: 50 Створення реальності: Автоматичне зменшення випадкового шуму: Низьке Цифрове зменшення шуму: Низьке Плавна градація: LowMotionFlow: Авто або Плавність 2, Яскравість 1. Режим відео: Авто |
Sony XR-65A90J – Якість зображення
Sony використовує нову OLED-панель, яка оснащена панеллю з алюмінієвого ламінату, яка служить охолодженням. Процесор також враховує температуру в різних зонах для оптимізації яскравості. Нарешті, для максимальної яскравості він може активувати всі субпікселі (WRGB) одночасно. Sony не повідомила, чи використовуються в ньому також нові OLED-матеріали. На жаль, по структурі пікселів, ідентичній минулорічним панелям, ви не можете дізнатися нічого нового.
Але як тільки ми налаштували наш спектрометр, ми побачили, що Sony XR-65A90J має той самий спектр, що й нова панель LG OLED evo. Імовірно, вони обидва все одно використовують нові матеріали, але ми не дуже впевнені в цьому.
У будь-якому випадку рівномірність екрану відмінна. Без видимих смуг. Ми також помітили, що Sony відображає найтемніші тони (від 1 до 3% сірого) значно чистіше, ніж LG G1. Останній показує багато згасання в тих дуже темних тонах. На звичайних кадрах він ніколи не виділяється, але на темних зображеннях із великою кількістю деталей Sony може відобразити ці деталі чіткіше. Надокучливе мерехтіння в дуже темних сценах, від якого страждають деякі інші моделі, повністю відсутнє.
Ми вибираємо режим зображення «Користувач», який дає найкращі результати. Залиште «Пікове освітлення» в положенні «Середнє», тоді зображення буде достатньо яскравим для більшості умов. Якщо навколишнього світла багато, ви все одно можете вибрати параметр «Високий». Залиште датчик освітлення увімкненим, який цього року враховує не лише кількість світла, але й колірну температуру світла.
У режимі зображення «Користувач» ми розпізнаємо типове та чудове калібрування Sony. Шкала сірого відтінена занадто прохолодно (дуже легкий блакитний обертон), а зі значенням гами трохи менше 2,4 чудовий контраст OLED створює гарне та захоплююче зображення. A90J також показує багато чорних деталей, а також показує багато кольорів у дуже темних сценах. Передача кольорів чудова, що робить зображення дуже природними та реалістичними. Для перегляду в умовах зовнішнього освітлення ви можете зменшити параметр «Гама» від -2 до 0 або, щоб отримати трохи більш інтенсивне зображення, виберіть попередній параметр «Кіно».
Sony XR-65A90J – HDR
Sony все ще підтримує HDR10, HLG і Dolby Vision. Так само, як і з LG, вам доведеться обійтися без HDR10+, але знову ж таки, ми більше не вважаємо це недоліком, імпульс HDR10+ занадто малий.
Питання, якого всі чекають: ця Sony яскравіша? У вікні 10% максимальна яскравість становить трохи менше 800 ніт. Це в будь-якому випадку набагато краще, ніж попередні моделі OLED від Sony, які часто залишалися трохи нижче 700 ніт. Він також показує кращі результати на повністю білому полі, де результат становить 164 ніта. Ці цифри дуже близькі до тих, що ми бачили на LG G1, але Sony A90J загалом має трохи вищі результати. Примітно, що він все ще нижчий за Panasonic HZ2000, який фактично досягає 1000 ніт при вікні 10%.
Оскільки ми хотіли перевірити, наскільки далеко може рухатися екран, ми ненадовго активували режим зображення «Яскраве», де ми фактично отримали 1350 ніт, але лише на кілька секунд, після чого показник падає до 900 ніт. Для порівняння, LG G1 досяг максимуму 870 ніт.
Колірна гамма серії A90J досягає 70% Rec2020 і 97% DCI-P3. Це можна порівняти з результатами LG G1, і тут Sony трохи краще.
Як ці цифри перетворюються на візуальний матеріал? У будь-якому випадку Sony XR-65A90J ігнорує метадані та покладається на власний аналіз зображення. Як і в попередні роки, це призводить до дуже гарних зображень, і телевізор показує всі білі деталі приблизно до 3000 ніт. Цього року ви також можете самостійно змінити тональне відображення, налаштувавши «HDR tint assignment». Якщо вибрати «Яскравість», зображення стане трохи яскравішим, але ви можете втратити деякі білі деталі. Щоб отримати найкращі результати, ми залишили налаштування «Градація». І вони дуже вражаючі. Серія Sony A90J отримує лише трохи більше чорних деталей і світлих деталей із зображення, що є результатом спеціального відображення тонів. Точне відтворення кольорів гарантує красиве та природне зображення з великою глибиною.
Ігри, відображення та кути огляду
OLED-екран XR-65A90J має особливо широкий кут огляду та добре усуває відблиски. Ми все ж рекомендуємо уникати прямого падаючого світла.
У звичайних режимах зображення ми виміряли затримку 159,8 мс, але в ігровому режимі вона падає до 16,4 мс, відмінний результат. Для ігор нового покоління (PS5 та/або Xbox Series X) є кілька зауважень. Зауважте, що VRR буде доступний лише після оновлення мікропрограми, Sony не може повідомити нам дату. Також пам’ятайте, що ви повинні вибрати HDMI 3 і 4 для ігор у 4K120 або для підтримки Dolby Vision, обидва разом неможливі. Ранні звіти про ігри Dolby Vision на Xbox обмежені 4K60, тому наразі це не проблема. Однак, оскільки мова йде про раннє тестування, не можна виключати, що Dolby Vision у 4K120 також буде можливим, а це буде неможливо на цій Sony. Нарешті, ARC/eARC доступний на HDMI 3.
Sony XR-65A90J – Якість звуку
Acoustic Surface Audio+ залишається ексклюзивним рішенням Sony. Екран діє як мембрана гучномовця, два приводи за екраном змушують його вібрувати та створювати звукові хвилі. Низькі частоти забезпечують два окремих НЧ-модулі. У A90J приводи оснащені двома драйверами, один для високих і один для середніх. Модулі НЧ-динаміків трохи більші, ніж минулого року. Із загальною потужністю 60 Вт достатньо потужності, щоб створити міцний звук. Коротка процедура тестування регулює звук відповідно до акустики приміщення.
Якщо Acoustic Surface має велику перевагу, то звук, який фактично виходить прямо з екрана, сприяє реалістичності. З іншими телевізорами часто виникає відчуття, що звук виходить більше з-під телевізора. A90J має сильний звук із чіткими голосами, але іноді звучить різко, особливо під час музики. Зануртеся в налаштування і вимкніть об'ємний режим, це покращує результат. Серія A90J підтримує Dolby Atmos, і об’ємний звук пристойний, хоча, звичайно, він дещо обмежений. Телевізори, навіть цей Sony, просто недостатньо оснащені для справжнього об’ємного звуку.
Бажаючі можуть використовувати XR-65A90J як центральний динамік у своїй системі об'ємного звучання, для чого пристрій оснащений роз'ємом для підключення динаміка.
Sony XR-65A90J – Висновок
XR-65A90J - гідна топова модель Sony. Приємний дизайн, вражаюче зображення, гарний звук і чудова простота використання. Чи є якісь сфери, де це можна покращити? Так, нам хотілося б бачити більше двох роз’ємів HDMI 2.1, особливо тому, що кожен, хто користується звуковою панеллю, вже має її придбати. Той факт, що Dolby Vision і 4K120 через HDMI є взаємовиключними варіантами, на даний момент не має значення, але може змусити геймерів Xbox Series X зробити важкий вибір у майбутньому. Нарешті, ми не дуже задоволені новим Google TV, але це потенційно може покращитися, оскільки Google надає регулярні оновлення.
Шукаєте фантастичне зображення? Тоді Sony XR-65A90J може вам багато чого запропонувати. Нова OLED-панель має покращену яскравість, що ставить Sony на перше місце в цьому рейтингу. Новий процесор Cognitive XR гарантує чудову обробку зображень без нав'язливості, навіть у режимі Vivid Image процесор не виходить з моди. Sony досягає найкращих результатів для деталізації чорного та створює чудові зображення в HDR із насиченими кольорами та інтенсивними світловими акцентами. Акустична поверхня гарантує якісний звук. Зручний пульт дистанційного керування (з підсвічуванням) і швидкодоступні меню налаштувань також роблять дуже приємним швидке налаштування зображення. Той факт, що ви також отримуєте новий сервіс потокового передавання фільмів Bravia Core, є вишенькою на торті.
Серія Sony A90J отримала від нас логотип FWD Excellent за найкращу продуктивність у своєму класі. Але всі ці смаколики мають дуже високу ціну, і це коштує йому пів-очка. Особливо якщо поглянути на його прямого конкурента LG G1, який був представлений за значно нижчою ціною.
плюси
- Чудова, тонка обробка зображення
- Верхнє значення чорного та максимальна деталізація чорного
- Вища пікова яскравість, ніж у попередніх моделей
- Дуже хороша різкість руху
- Чудовий звук
- Хороший пульт, зручне меню
Реалізація товарів здійснюється Новою Поштою після замовлення на сайті, за авансом 200грн або 2%, як що сума вижча ніж 10 000 грн, решта накладний платіж.
Оплата частинами (до 25ти включно) це +1,8% за частину до ціни на сайті! Доставка кур'єром компанії 1-2 дні до 20кг об'єму!